Strona główna » Łożyska i prowadnice » Łożyska specjalne
 

Łożyska specjalne

 

Od dziesięcioleci łożyska obrotowe firmy Rothe Erde® są bardzo znanymi i cenionymi elementami konstrukcyjnymi we wszystkich dziedzinach zastosowań obronnych. Łożyska te są produkowane w szerokim asortymencie typów projektowych i z wielu różnych materiałów. Wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja, solidność budowy i funkcjonalność ThyssenKrupp Rothe Erde demonstruje swoje zdolności operacyjne i niezawodność poprzez tworzone na zamówienie, innowacyjne rozwiązania dla danych zastosowań.

ThyssenKrupp Rothe Erde oferuje szczególnie szeroki asortyment łożysk do podstaw dział, stanowisk bojowych i lekkich wieżyczek, w oparciu o konkretne życzenia i wymogi klienta. Zakres typów projektowych obejmuje:

  • aluminiowe łożyska kulkowe z bieżnią w pierścieniu ze stopu aluminium,
  • łożyska o utwardzanej powierzchni,
  • łożyska kulkowe z bieżnią drutową,
  • łożyska wałeczkowe z bieżnią drutową,
  • jedno- lub dwurzędowe łożyska kulkowe i wałeczkowo-stożkowe.

Wszystkie powyższe typy łożysk są dostępne z i bez zintegrowanego złączą obrotowego oraz posiadają zabezpieczenie antykorozyjne w standardzie. Instalacja łożysk obrotowych Rothe Erde® w kompaktowych konstrukcjach wojskowych, takich jak te używane w nowych stanowiskach bojowych pozwala na oszczędność zarówno przestrzeni, jak i wagi instalacji. Łożyska te wymagają niewielkiej konserwacji, a ponadto oferują dodatkową ochronę przed korozją i charakteryzują się brakiem luzu ponieważ nawet w niskich temperaturach generowany jest niski moment obrotowy tarcia.


Szybki kontakt

mgr inż. Piotr Dubicki
tel. kom.: +48 603 222 442
email: piotr.dubicki@magneto.pl


KBR MAGNETO Sp. J.
Al. Wyzwolenia 9, lok 21
42-224 Częstochowa
Tel./Fax: +48 34 364 20 66
email: magneto@magneto.pl